Агрегатор.мк

Секогаш информирани

SDK

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше домаќин на бугарскиот колега Иван Демерџиев во пресрет на одбележувањето на 151-годишнината...

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска е разрешена од функцијата претседателка на Заедницата на единиците на локална самоуправа (ЗЕЛС). На денешната...

Словенечката разузнавачко-безбедносна агенција (СОВА) објави дека уапсила двајца странски државјани обвинети дека шпионирале за Русија. Тие работеле тајно, претставувајќи се...

Агрегатор.мк 2019-2022 © Сите права задржани