Агрегатор.мк

Секогаш информирани

cile

Auto Added by WPeMatico

Земјотрес со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле. Епицентарот на земјотресот бил на 28 километри северозападно...

Агрегатор.мк 2019-2023 © Сите права задржани