Агрегатор.мк

Секогаш информирани

zemjotres

Auto Added by WPeMatico

Земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала ја погоди Бугарија околу 18 часот и 45 минути. Земјотресот е...

Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала е регистриран нешто пред 15:00 часот по наше време во Италија....

Силен земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала ја погоди Кина околу 16.30 часот по локално време, јавува...

Агрегатор.мк 2019-2023 © Сите права задржани